به گزارش اگری پرس؛
علی قمی اویلی با بیان اینکه از سال ۹۳ تاکنون ۶۶ هزار نفر زیرپوشش بیمه روستایی، عشایری و کشاورزی قرار گرفتند اظهار داشت: در سال ۹۳ حدود ۵۳ هزار نفر بیمه شده داشتیم.

وی افزود: با افزایش بیمه‌شدگان این تعداد به ۶۶ هزار نفر رسیده و این قشر از خانوارهای استان می‌توانند از مزایای بیمه روستایی، عشایری بهره‌مند شوند. قمی بیان کرد: حدود ۳۰ درصد افزایش ضریب وصول درباره بحث کارگزارها داشته و مستقیما بر فعالیت‌ها نظارت و تاکنون بیش از ۱۲۰ مورد از کارگزاری‌ها مورد بازدید قرار گرفته است.
مدیرکل بیمه روستاییان و عشایر مازندران با بیان اینکه بیمه عشایری، روستایی در جهت گسترش عدالت اجتماعی است عنوان کرد: اصلی‌ترین استراتژی ما در مازندران افزایش ضریب نفوذ بوده که در محمودآباد بحث تبیین بیمه عشایری اجرا و باید در جهت تبدیل بیمه روستایی به معارف عمومی تلاش کنیم . وی با اشاره به اجرای طرح بازنشتگی پیش از موعد بیان کرد: کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از این طرح رفع مغایرت کرده و در صورت تصویب شورای نگهبان می‌تواند تبدیل به قانون شده و طیف وسیعی از مردم از این طرح برخوردار شوند.
قمی با بیان اینکه روستاییان و کشاورزان با سن بالا باید از مزایای بازنشتگی بهره‌مند شوند گفت: افراد بالای ۷۰ سال با ده سال سابقه بیمه و افراد ۶۹ ساله، ۱۱ سال و ۶۵ سال با داشتن ۱۵ سال سابقه می‌توانند بازنشسته شوند. وی خاطرنشان کرد: در بحث تبلیغات و معرفی بیمه از بخشداران و دهیاران همیاری گرفته تا در تمامی روستاها تبلیغات صورت پذیرد و هر دهیار با ساماندهی می‌تواند ۵۰ نفر را برای بیمه روستایی معرفی کند. قمی از اجرای طرح‌های تطبیق و تجمیع کارگزاری‌های زیر ۱۰۰ نفر بیمه‌گذار، طرح سبا، طرح تجمیع پرونده‌ها و به روزرسانی آن‌ها به سمت الکتریکال شدن خبر داد.
منبع:روزنامه خبر شمال