به گزارش اگری پرس به نقل از فارس، رستمی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در بازدید از غرفه باشگاه توانا (فارس) در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها گفت: راهکارهای شفاف و مشخص در پیشگیری از وقوع بحران در صندوق‌های بازنشستگی وجود داشته و قرار نیست راه جدیدی اختراع شود.

وی عنوان کرد: اصلاح پارامترهایی از جمله حق بیمه، سن بازنشستگی و ایجاد قوانین در راستای فشار به صندوقها، می تواند صندوق‌ها را به سمت خروج از تعادل مالی پیش برد.

وی افزود: اقداماتی مانند لغو بازنشستگی‌ پیش از موعد جزء اصول کلی بوده، اما طبیعی است که کارهای دیگری مانند افزایش اشتغال در کشور، رشد GDP و رشد فضای اقتصادی کشور باعث افزایش نیروی کار فعال و در نتیجه پرداخت‌های بیشتر بیمه خواهد بود، در نتیجه صندوق به طور موثرتری می‌تواند در آینده پاسخگوی بازنشستگان باشد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در مورد بازده دارایی‌ها گفت: بازده بلند مدت دارایی‌ها در کشور ما عدد مشخصی است.

معاون سابق سازمان بورس از وضعیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اظهار رضایت کرد و افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر هیچ بازنشسته‌ای نداریم، صندوق در وضعیت خوبی به سر می‌برد.

رستمی تشریح کرد: با وجود ۳۲ هزار پرونده فوتی و از کار افتادگی نسبت پشتیبان صندوق در حدود ۲۵ یا ۲۶ است، اما این نسبت با توجه به طرح بازنشستگی پیش از موعدی که صندوق داشته و در حال کاهش بوده و حدود ۵ هزار میلیارد تومان بار مالی خواهد داشت.

وی افزود: اولین بازنشسته‌های رسمی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در ۴ سال آینده خواهد بود و به تبع آن نسبت پشتیبانی کاهش خواهد داشت.