به گزارش اگری پرس به نقل از خبرگزاری فارس، براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با گذر موج تراز میانی جو، بعد ازظهر پنجشنبه در بخش‌هایی از غرب و زاگرس مرکزی افزایش ابر و در اواخر وقت امروز در ارتفاعات این مناطق بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

این موج روز جمعه نیز در ارتفاعات غرب، ارتفاعات البرز مرکزی سبب بارش پراکنده خواهد شد؛ امروز در سواحل غربی خزر و استان اردبیل افزایش دما و وزش باد جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه هفته آینده با گذر موجی در سواحل غربی خزر، بارش پراکنده و در بخش‌هایی از غرب و زاگرس مرکزی ابرناکی و در ارتفاعات بارش پراکنده رخ خواهد داد.

همچنین به سبب پایداری جوّ، از روز شنبه افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پر جمعیت پیش‌بینی می‌شود؛ تحلیل نقشه‌های هواشناسی بیانگر پایداری و سکون نسبی هوا در سه روز آینده است که پیامد آن افزایش آلاینده‌های جوی به‌ویژه در روز شنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر اصفهان، اراک، تهران و کرج خواهد بود.

‌توصیه می شود سالمندان، کودکان و بیماران تنفسی در روز شنبه از تردد غیرضروری و فعالیت در فضای آزاد اجتناب کنند.

‌با توجه به پیش بینی روند افزایش دما در دو روز آینده دراستان‌های ساحلی دریای خزر و احتمال ریزش بهمن، توصیه می‌شود برای تردد در جاده‌های ارتباطی این مناطق و استان‌های البرز و تهران اقدامات لازم بکار گرفته شود.

آسمان تهران روز آینده نیمه ابری در برخی ساعات بارش  پراکنده پیش‌بینی می‌شود و روز شنبه نیز آسمان تهران نیمه ابری همراه با غبار محلی است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب ۱۲ و ۵ درجه خواهد بود.

جمعه ارومیه با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر و پس از آن همدان با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر سردترین شهرهای کشور و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۹ درجه بالای صفر گرمترین شهر کشور خواهد بود.

کاربران همچنین می‌توانند خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.