به گزارش اگری پرس، علی‌محمد شاعری در گفتگو با خبرنگار خط امید، با اشاره به اینکه رشد اقتصادی کشور مدیون رشد کشاورزی است، اظهار کرد: به دلیل برخورداری از زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های مناسب و همچنین دانش کافی در این حوزه شاهد توسعه بخش کشاورزی در ایران هستیم.

وی بابیان اینکه کشاورزان مازندرانی نقش خود را در این دوره از انقلاب در حوزه کشاورزی به‌خوبی ایفا کردند، تصریح کرد: تولید ۱۵۰ میلیون تنی در ایران نشان از مدیریت جهادی کشاورزان و اتکای آنان به رویکرد اقدام و عمل در عرصه تولید و اقتصاد است.

نماینده مردم شرق استان مازندران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشاورزان در حوزه تولید به وظیفه خود بسیار خوب عمل کرده‌اند اما متأسفانه در حوزه تنظیم بازار اقدامات خوبی صورت نگرفته و این مهم بر عهده وزارت صنعت و معدن و جهاد کشاورزی است و انتظار داریم که دولت در تنظیم بازار به رسالت خود عمل کند.

این مسئول از برنامه‌ریزی در ۲ حوزه برنج و مرکبات در مازندران خبر داد و گفت: تصمیم اتخاذشده در این حوزه ازجمله تصمیماتی بوده که در طی ۲۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. ازجمله برنامه‌های اجرایی کمیسیون کشاورزی در سال جاری منع واردات برنج و فروش برنج در بازار به قیمت مناسب است.

 وی اذعان داشت: خوشبختانه در حال حاضر بالغ‌بر ۲۴۰۰ تن تولید داخلی برنج داریم و واردات برنج تا پایان آبان ممنوع است و بر آنیم تا برنج ایرانی بتواند نیاز داخلی کشور را رفع کند و تاکنون موفق عمل کرده‌ایم.

 رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از اتخاذ چهار تصمیم عملیاتی در بخش مرکبات خبر داد و گفت: در سال جاری با تولید چهار میلیون و ۷۰۰ تن مرکبات شاهد افزایش ۳۰% در تولید بوده‌ایم. جمع‌آوری و توزیع مرکبات به‌صورت تازه خوری، تأمین یارانه صادراتی برای صادرکنندگان، تبادل واردات و صادرات از اردیبهشت‌ماه ازجمله برنامه‌ها و تصمیمات کمیسیون کشاورزی است.