به گزارش اگری پرس ، محمود واعظی در سفر تبلیغاتی که برای روحانی به شهرستان سنقر و کلیایی استان کرمانشاه داشت به موضوع مهمی اشاره کرد که نشان از یک دروغ بزرگ از سوی روحانی و یک ضعف بزرگ مدیریتی در دولت روحانی می دهد.

وزیر ارتباطات در شورای اداری این شهرستان به توجیه عملکرد ضعیف دولت تدبیر و امید می پردازد و علت تاخیر در پرداخت خریدهای تضمینی گندم به کشاورزان را اینگونه بیان می کند:
«بارندگی ها زیاد بود و تولیدات به یکباره زیاد شد و فکر نمی کردیم که اینقدر باید پول بدهیم.»

واعظی بارندگی زیاد را علت افزایش تولید محصولات کشاورزی در سال ۹۵ بیان می کند و این در حالی است که روحانی در سخنرانی های متعدد مدعی بود که این نتیجه یک برنامه ریزی دقیق و کار کارشناسایی از سوی مسئولان دولتش است.

کافیست به این سه صحبت روحانی توجه کنید:

۲۱ فروردین ۱۳۹۶:
از نظر آمار سال ۹۲، تولیدات کشاورزی ما حدود ۹۷ میلیون تن بوده و در سال ۹۵،   ۱۱۸  میلیون  تن. مجموعا ۲۱ میلیون تن تولید مواد غذایی در این دولت افزایش پیدا کرده است. افزایش تولید مواد غذایی به معنای وضع بهتر باغداران و کشاورزان و هم به معنای خوداتکایی بیشتر و اقتصاد مقاومتی است

۱۰ فروردین ۱۳۹۶:
مردم ما باید به خاطر توفیقات کسب شده در بخش کشاورزی و حرکت مستمر در مسیر خودکفایی و خوداتکایی، شکرگزار خداوند باشند.

۲۲ آذر ۱۳۹۵:
افزایش ۲۰ میلیون تن محصول کشاورزی طی ۳ سال، حاصل تلاش کشاورزان و برنامه ریزی دقیق مسئولان است.

افزایش تولید محصولات کشاورزی بدلیل مدیریت صحیح در دولت یازدهم، دروغ بزرگی است که روحانی با آن سعی در پوشاندن عملکرد ضعیف دولت خود داشته است.

از سوی دیگر مسئله دیگری که می توان از این حرف آقای واعظی برداشت کرد، عدم مدیریت آب از سوی مسئولین دولت یازدهم است، چرا که با وجود بارش فراوانی که آقای وزیر ارتباطات به آن اشاره کرده است، طبق اذعان اعضای هیات دولت بسیاری از استان های کشور با بحران کم آبی دست و پنجه گرم می کنند و دولت در بسیاری از استان ها، کشت محصولات پر آبی همچون برنج را ممنوع اعلام کرده است.

آذر ۱۳۹۵ بود که وزارت نیرو با انتشار گزارشی مدعی شد: ۷ استان  اصفهان، بوشهر، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، هرمزگان و یزد با کمبود شدید آبی روبرو هستند و وضعیت نامناسب‌تری نسبت به سایر استان‌های کشور دارند.

یکی دیگر از استان هایی که در آن کمبود آب بسیار مشهود است، استان سیستان و بلوچستانی است که اخیرا سیل در آنجا، باعث کشته و زخمی شدن بسیاری از هموطنان ما گردید و میلیاردها تومان به مردم خسارت وارد کرد.

پیش از این دکتر سعید جلیلی در جمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان به این موضوع اشاره کرده بود و گفته بود:

اگر می‌گوئید سیستان آب ندارد خب باد و خورشید که دارد با اینها چه کرده‌ایم؟ بیش‌تر از اینکه در سیستان و در سایر جاها گرفتار بحران آب باشیم گرفتار بحران در مدیریت آب هستیم. حل مشکل آب سیستان و بلوچستان با کشور هم‌زبان باید بخشی از موضوع دیپلماسی ما باشد. سیستان و بلوچستان تشنه آب نیست، تشنه مدیریت آب، از جمله «دیپلماسی آب» است. اگر به فکر حل مشکل آب هستید در خانه کدخدا نروید؛تعامل و مذاکره با برادران افغانستانی لازم است.

پس آب هست، مدیریت آب نیست و با همان بی مدیریتی، نعمت الهی باعث افزایش ۲۰ میلیون تنی تولیدات محصولات کشاورزی در سال ۹۵ گشته است و بی مدیریتی خود را آنجایی بروز می دهد که با توجه به این افزایش تولید، دولت از یک سوی ناتوان در پرداخت مطالبات خود به مردم است و آن ها را بیش از ۹ ماه فقط در مساله خرید گندم معطل نگه داشته و بابت تاخیر خود حتی یک ریال خسارت به آن ها پرداخت نکرده و از سوی دیگر در پسابرجام، دروازه واردات را باز کرده که نمود آن را می توان در کاهش تعرفه ۸ محصول کشاورزی در بهمن ۹۵، واردات گندم در زمان برداشت آن مشاهده کرد.