به گزارش اگری پرس به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی خلج صبح امروز در همایشی که به مناسبت ۱۴ مهر ماه روز ملی دامپزشکی در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز به توسعه امور مربوط به دام به دنبال آن هستیم که بتوانیم ارتباط معنی‌داری بین صنعت و دانشگاه ایجاد کنیم که در همین راستا جلساتی را هم برگزار کرده‌ایم و به یک الگوی کلی رسیده‌ایم.

وی تشکیل انجمن‌های صنفی و گروه‌های مختلف زیرمجموعه دامپزشکی در بخش غیردولتی را یک ضرورت دانست و افزود: ما باید از نقش پلیس به نقش حاکمی چالاک و مقتدر خود را بکشانیم تا این رقابت بیشتر بر سر کیفیت خدمات باشد، نه اینکه نسخه‌پیچی برای مصرف القایی را پیش‌رو بگیریم.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به تعداد زیاد دانشکده‌های دامپزشکی در کشور، اظهار داشت: بسیاری از کشورها مانند نروژ فقط یک دانشکده دامپزشکی دارند، اما نیروهای متخصص و ماهری را تربیت می‌کنند، تا جذب بازار کار شوند.

خلج یکی از کارهای مهم برای اقتصاد مقاومتی را توجه به قشر دامدار روستایی و عشایری به ویژه در نقاط مرزی دانست که باید نیازهای آنها را تأمین کرد.

به گزارش خبرنگار فارس، همایش روز ملی دامپزشکی که هر ساله ۱۴ مهر برگزار می‌شود، امروز با حضور جمعی از فعالان این حوزه و پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، مهرفرد ، آقایی و رکنی معاونان وزیر جهاد کشاورزی و خلج رئیس سازمان دامپزشکی با شعار «دام سالم، انسان سالم و غذای سالم» برگزار شد.