به گزارش اگری پرس،

رضا اربابی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بعد از ۲ سال کاهش شدید بارندگی که سیستان و بلوچستان به عنوان کم بارش ترین استان کشور معرفی شده بود مردم جنوب و مرکز این استان بارندگی های خوبی را در مدت پنج روز شاهد بودند به گونه ای که سبب بروز سیلاب و آبگرفتگی مسیرها، طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر شهرهای جنوبی استان شد.
وی تعطیلی مدارس، وارد شدن خسارات به بخش های کشاورزی و زیر بنایی، بسته شدن ۱۶مسیرفرعی جنوب استان، قطعی برق ناشی از آسیب به شبکه برق رسانی، آبگرفتگی ۹ روستا و تخلیه ساکنان آنها را از جمله مشکلات پیش آمده این مدت در سیستان و بلوچستان ذکر کرد.
وی تصریح کرد: در این مدت سه هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی نیز در سیستان و بلوچستان براثر سیلاب تخریب یا دچار آسیب شدند که برآورد خسارت های آنها توسط نهادهای دست اندرکار درحال انجام است.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شدت خسارات وارده ناشی از سیلاب به مردم استان از زمان بروز آن بسیاری از مسئولان کشوری از جمله شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهوری، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهوری، تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، دبیرکل جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، معاون بازسازی مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی، معاون امور روستایی وزارت راه و شهرسازی و شماری دیگر از مسئولان کشوری به همراه استاندار و معاونان استاندار از مناطق سیل زده بازدید کردند.
وی به مردم توصیه کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارندگی در استان در روزهای آینده و احتمال جاری شدن روان آب ضروری است از تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیرهای پر خطر خودداری و درصورت مسدود بودن ناودان منازل نسبت به بازگشایی آن اقدام کنند تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.
وی از برخی رسانه های ارتباط جمعی به ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی به دلیل انتشار لحظه به لحظه اخبار حوادث سیلاب اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان تقدیر کرد.