به گزارش اگری پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علی قنبری گفت: تاکنون حدود ۵۵۰ هزار تن گندم معمولی و دوروم با نرخ مصوب ۱۳۰۰ و ۱۳۳۰ تومان توسط مراکز شرکت بازرگانی دولتی ایران از کشاورزان در ۸ استان خریداری شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز عملیات خرید تضمینی گندم در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، خوزستان، بوشهر، ایلام و کهگیلویه و بویر احمد، بیشترین میزان خرید را تا امروز مربوط به استان خوزستان با ۴۱۰ هزار تن و پس از آن، استان کرمان با ۶۷ هزارتن اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: دو استان ایلام و کهگیلویه و بویر احمد روز یکشنبه وارد عملیات خریدگندم شده‌اند و برودت هوا و بارندگی مداوم در کشور علت اصلی تاخیر در شروع برداشت و خرید گندم در برخی استان‌ها است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی به خرید تضمینی دانه روغنی کلزا همزمان با خرید گندم اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن کلزا با نرخ ۲۷۸۳ تومان از کشاورزان در هفت استان خریداری شده است.

وی استان هایی که وارد عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا شده اند را شامل خوزستان، ایلام، کرمان، هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان و بوشهر اعلام کرد و افزود: بیشترین خرید کلزا در استان های خوزستان با تحویل ۱۰ هزار و ۷۶۳ تن و ایلام با خرید ۴۷۰۰ تن بوده است.