به گزارش اگری پرس،

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درگفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به  قیمت فعلی گوشت در بازار اظهار داشت: در حال حاضر هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان به مغازه دار و ۳۸ تا ۳۹۹ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

وی درباره توزیع گوشت از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در جهت کاهش قیمت و کنترل بازار گفت: از عرضه گوشت گرم و منجمد با قیمت مصوب ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومانی در میدان بهمن خبری نیست و انتظار می رود با وجود کاهش تعرفه واردات و تخصیص ارز مبادله ای واردات گوشت از استرالیا و آسیای میانه صورت گیرد تا در ایام پایانی سال با چالش در بازار روبرو نشویم.
ملکی با اشاره به اخرین وضعیت دام در میادین افزود: با توجه به کمبود دام به سبب فصل زمستان و مشکلات حمل و نقل، هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ بین ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان در میادین عرضه می شود که انتظار می رود با افزایش عرضه قیمت به تعادل برسد.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این سوال که بحث قیمت گذاری گوشت برحسب کیفیت به کجا رسید، تصریح کرد: با توجه به شرایط رکود و کمبود دام در میادین این طرح همچنان مسکوت مانده است.