به گزارش اگری پرس, منصور پوریان رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان،در خصوص وضعیت عرضه دام زنده اظهار داشت: شورای تامین دام زنده در آبان ماه آمادگی عرضه ۵۸۰ هزار راس گوسفند،۱۷۰ هزار راس گوساله و ۶۷ هزار راس بز با متوسط قیمت ۱۱ الی ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان به کشتارگاه ها را دارد.

وی با اشاره به نوسانات نرخ گوشت در ماه های اخیر گفت: به دنبال افزایش بی رویه نرخ گوشت در ماه های اخیر، شاهد کاهش تقاضای ۲۰ الی ۲۵ درصدی به سبب هجوم دلالان و واسطه ها به این صنعت بوده ایم.
پوریان ادامه داد: با توجه به انباشتگی و مازاد عرضه دام به کشتارگاه ها باید گفت که در شرایط فعلی نرخ واقعی هر کیلو گوشت برای مصرف کننده ۲۸ الی ۲۹ هزار تومان است.
رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده در خصوص گلایه برخی افراد مبنی بر کمبود دام زنده در بازار بیان کرد: در شرایط فعلی با افزایش عرضه ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار راسی در مقایسه با سال گذشته پیش بینی می شود که حباب کاذب ۱۵ الی ۱۶ هزار تومانی نرخ گوشت شکسته شود چرا که در غیر این صورت با رکود بازار گوشت مواجه خواهیم شد.
وی با انتقاد از سکوت سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده درباره گرانی بیش از حد قیمت در بازار افزود: سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده باید وارد عرصه شده و با گرانی ها برخورد نماید چرا که در واحد های پرواربندی هیچ کمبودی نداریم.