به گزارش اگری پرس به نقل از خبرنگار آخرین نیوز؛ آیا تا به امروز بشر توانسته ماده غذایی دستکاری شده و سالم را تولید کند؟!

اما گویا برخی مسئولان دولتی هنوز به این نتیجه نرسیده اند که دخالت بشر در خلقت خداوند سبب سرطانزا شدن محصولات طبیعی می شود!

چرا امروزه در جهان، محصولات محلی و ارگانیک برای بیماران سرطانی تجویز می شود؟

مگر محصولات غیر ارگانیک چه اشکالی دارند؟!

زمانی بود که با سموم کشاورزی مختلف به محصولات سالم حمله شد و بسیاری از محصولات طمع واقعی خود را از دست دادند؛ نمونه اش؛ خیار که امروزه دیگر هیچ گاه آن بو و مزه قدیم را ندارد.

اما امروز پا فراتر رفته و قصد دارند محصولات غذایی را تولید کنند که بُن و ریشه تغییر یافته است و نیاز به آن سموم کشاورزی دیگر ندارد.

این مقام مسئول می گوید با برچسب زدن بر روی محصولات می توان امکان “انتخاب” را به مصرف کنندگان داد.

اما باید توجه داشت این وعده در صورتی عملی خواهد شد که میزان تولید “محصولات سالم و ارگانیک واقعی” نیز در کشور به حدی باشد که بشود نامش را “انتخاب” گذاشت.

 

اظهارات مشاور وزیر جهاد کشاورزی در این باره را در ادامه بخوانید:

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: برخی از دانشمندان بر سلامت محصولات تراریخته اصرار دارند و برخی دیگر نیز با آن مخالف هستند و دلیل این مخالفت‌ها و حتی موافقت‌ها این است که این علم تا به امروز ثابت نشده است.

علیرضا مهاجر -مشاور وزیر جهاد کشاورزی- در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص هجمه‌ای که نسبت به تولید محصولات تراریخته در داخل کشور وجود دارد بیان داشت: در اتحادیه اروپا برای مصرف این محصولات با درج تراریخته بر روی بسته‌بندی کالاها امکان انتخاب را به مصرف کنندگان می‌دهند. مشخص نیست که چرا افرادی در داخل کشور اصرار دارند که این محصولات با حجم وسیعی در کشور تولید می‌شود این در حالی است که تولید این محصولات در مرحله آزمون و خطاست.

مهاجر در پاسخ به این سوال که آیا روغن و کنجاله سویا که از کشورهای دیگر وارد می‌شود از طریق روش تراریخته تولید شده‌اند یا خیر، بیان داشت: روغن دانه سویا کنجاله از آرژانتین و برزیل وارد کشور می‌شود و همه این محصولات تراریخته هستند بنابراین سالیان متمادی این محصولات به کشور وارد شده است و هجمه ای که نسبت به این مساله وجود دارد به دلیل اقدام به تولید این محصولات در داخل کشور است.