به گزارش اگری پرس؛

حسین گروسی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: درآمدهای معدنی می‌توانند جایگزین مناسبی برای درآمدهای نفتی باشند و تنها عاملی که مانع ایفای نقش معادن در درآمدهای غیرنفتی است، تكمیل نشدن زنجیره تولید است.

وی در ادامه افزود: در صورت توجه مسئولان امر به ظرفیت بسیار بالای معادن کشور، می توانیم محصولات معدنی را در سطح قابل رقابت به بازار‌های جهانی ارائه کرده و درآمدهای این حوزه را افزایش دهیم.
گروسی اذعان داشت: افزایش درآمدهای معدنی با فرآوری صنایع پایین دستی معدن باید همراه شود و این موضوع را می‌توانیم در تمامی معادن‌ بکار گیریم.
وی تأکید کرد: افزایش درآمدهای معدنی مشروط به عملکرد این بخش است زیرا درآمدهای مالیاتی این بخش كه از محل بهره مالكانه حاصل می‌شود، مبلغ زیادی نیست، در صورتیکه اگر از مزیت‌های بخش معدن به خوبی استفاده شود، درآمدهای معدنی رقم چشمگیرتری خواهد داشت.
عضو کمیسیون صنعت و معدن با انتقاد از خام فروشی در بخش معدن گفت: بخش معدن می‌تواند به بخشی اشتغالزا و ثروت‌آفرین تبدیل شود، در صورتی که درآمدزایی این بخش از محصولات معدنی فرآوری شده، باشد.
گروسی تصریح کرد: اگر بخواهیم به سازمان تجارت جهانی بپیوندیم ، در بخش معدن با مشکلی روبه‌رو نمی‌شویم، چرا که این بخش توان رقابت را دارد.
وی در پایان یادآور شد: توجه به بخش معدن، کشور را از درآمد نفتی بی نیاز می‌کند و پتانسیلِ بالای بخش معدن کشور نشان داده که دولت می تواند در این بخش سرمایه گذاری کند.