به گزارش اگری پرس، علی اشرف منصوری رئیس جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به فعالیت دولت یازدهم در توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اظهار داشت: تا کنون چهار خط اعتباری مکانیزاسیون با روی کار آمدن دولت یازدهم به استان ها ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه استان تهران سهم بالاتری در توسعه مکانیزاسیون  به خود اختصاص داده است، گفت: ۴ خط اعتباری مکانیزاسیون استان تهران در مقایسه با سایر استان ها عملکرد مناسب تری داشته است.
منصوری ادامه داد: براساس اعتبار وزارتخانه تا کنون ۹۹ درصد بهای این خطوط اعتباری جهاد کشاورزی استان، جذب شده و همواره تلاش بر آن است که از سهم جذب نشده سایر استان ها در جهت تقویت مکانیزاسیون استان تهران استفاده کنیم.
رئیس جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اثرات توسعه این طرح در بخش کشاورزی بیان کرد: بالا رفتن درجه مکانیزاسیون،تامین ماشین آلات و ادوات مکانیزه، بهره مندی مناسب از زمان، انرژی و نهاده های مصرفی و افزایش بهره وری تولید از جمله آثار این طرح است.
وی در خصوص وضعیت مکانیزاسیون در دولت قبل، تصریح کرد:  اعتبار و تسهیلات در قالب توسعه مکانیزاسیون جداگانه تخصیص داده نشده ، از این رو تنها اعتبارات محدودی در اختیار بنگاه های کوچک و زود بازده قرار گرفته است.
به گفته منصوی محدودیتی  در قالب توسعه طرح مکانیزاسیون وجود ندارد و هر استانی در قالب برنامه های خود در جهت این امر مهم می تواند از منابع مالی استفاده نماید.