به گزارش اگری پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی‌اصغر جمعه‌ای عصر امروز در نشستی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در سمنان اظهار داشت: امروز با وجود امنیت فیزیکی و نظامی بالا در کشور متأسفانه در کشور امنیت اقتصادی وجود ندارد.

وی با اشاره به دلایل عدم وجود امنیت اقتصادی در کشور گفت: این فقدان امنیت اقتصادی به سبب نبود استراتژی واحد در بخش اقتصادی است.

عضو اتاق ایران با اشاره به فشار ناشی از افزایش درآمدهای مالیاتی دولت به تولیدکنندگان کشور گفت: در شرایطی که کشور با رکود مواجه بوده و بسیاری از واحدهای تولیدی کشور نیمه فعال و یا غیرفعال هستند درآمدهای مالیاتی کشور افزایش‌یافته و این مهم فشار زیادی به تولیدکنندگان کالا وارد می‌کند.

جمعه‌ای بابیان اینکه متأسفانه این افزایش درآمدهای مالیاتی در کشور از طریق فشار به مؤدیان موجود و تولیدکنندگان تحقق می‌یابد گفت: افزایش درآمدهای مالیاتی باید از طریق افزایش تعداد مؤدیان مالیاتی و شناسایی افراد دارای فرار مالیاتی اخذ شود.

وی با بیان اینکه افزایش درآمدهای مالیاتی با فشار بر بخش تولید در شرایط رکود فعلی باسیاست‌های اقتصاد مقاومتی ناسازگار است گفت: باید قانون جدید مالیاتی در جهت شفافیت کل فعالیت‌های اقتصادی زیر نظر ممیزی اجرا شود.

۶۰ واحد تولیدی غیرفعال استان سمنان در تملک بانک‌ها است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: ۶۰ واحد تولیدی غیرفعال استان سمنان در تملک بانک‌هاست.

جمعه‌ای گفت: متأسفانه تعداد زیادی از واحدهای تولیدی استان سمنان به علت عدم پرداخت بدهی به تملک بانک‌ها درآمده‌اند و باید برای این مهم تدابیری اندیشیده شود و ضرورت دارد بانک‌ها این واحدها را متقاضیان واجد شرایط واگذار کنند.