به گزارش اگری پرس به نقل از ایسنا منطقه گیلان، کورش حیدرنژاد رییس اداره محیط زیست شهرستان تالش گفت:پیرو اجرای شیوه‌نامه “یک ساعت با محیط بان در مدرسه “بخش آموزش اداره محیط زیست شهرستان تالش برنامه‌های آموزش های زیست محیطی دانش آموزان  را در راستای ارتقای سطح اگاهیهای آنها و اشنایی با وظایف محیط‌بانی و شناخت مناطق تحت مدیریت محیط زیست آغاز کرد.

وی افزود:برنامه‌های آموزش های زیست‌محیطی به اقشار مختلف جامعه از جمله دانش‌آموزان،جوامع محلی،مربیان و معلمین و دهیاران در راستای نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست به شکل منظم و جدی در دست اجرا است.

حیدرنژاد خاطر نشان کرد:بحران های ناشی از تخریب زیستگاه‌ها،حیات وحش و منابع طبیعی به قدری جدی و نگران کننده است که ما ناگزیر به ایجاد تعامل میان طبیعت و انسان هستیم.

وی با بیان اینکه آموزش زیست محیطی و مشارکت دادن اقشار مختلف جامعه در امر حفاظت از محیط زیست زمینه حفاظت پایدار از محیط زیست را فراهم می‌کند،تصریح کرد:در صورت نهادینه شدن اخلاق زیست محیطی در اندیشه و ذهن کودکان بسیاری از مشکلات حوزه محیط زیست قابل حل است.

حیدرنژاد افزود:آموزش زیست محیطی در مقاطع تحصیلی مختلف علاوه بر اینکه سبب انتقال مفاهیم آموزش زیست محیطی به دانش اموزان به عنوان نسل آینده می‌شود‌،با توجه به تاثیر پذیری والدین از فرزندان خود انتقال پیامهای زیست محیطی از کودکان به نهاد خانواده،مدرسه و اجتماع نیز انجام می شود.