به گزارش اگری پرس,

مجید افلاکی امروز در همایش تخصصی محصولات پروتئینی حلال، به اهمیت توسعه بازارهای بین‌المللی محصولات پروتئینی اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت و درآمدهای نفتی دولت، اهمیت توسعه صادرات غیرنفتی در راستای اقتصاد مقاومتی، دوچندان می‌شود.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و بخش خصوصی باید به رشد اقتصادی کشور و افزایش درآمدهای ارزی کمک کنند، خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های معرفی توانمندی‌های تولیدات ایرانی، حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی است که دولت هم باید از این مهم حمایت کند.
افلاکی به بازار بزرگ تجارت غذای حلال هم اشاره‌ای کرد و اظهار داشت: سالانه ۲ هزار میلیارد دلار تجارت غذای حلال در دنیا انجام می‌شود که بخش عمده آن مربوط به فرآورده‌های گوشتی است و ایران هم می‌تواند به عنوان یکی از تولیدکنندگان غذای حلال، سهم بالایی را به خود اختصاص دهد.
به گزارش فارس، امسال برای نخستین‌بار در آبان‌ماه، نخستین نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال در تهران برگزار شد که کشورهایی از جمله آذربایجان، اسپانیا، استرالیا، آلمان، امارات متحده عربی، انگلستان، بلغارستان، چین، فنلاند، لبنان، هلند، یونان و هنگ‌کنگ در آن شرکت کردند.
یکی از نکات قابل توجه، ورود ایران به بازارهای منطقه و افزایش حجم درآمدهای صادراتی از محل صادرات فرآورده‌های گوشتی و پروتئینی است.
افلاکی اظهار امیدواری کرد تا با برگزاری مستمر چنین برنامه‌هایی، ایران به هاب منطقه در زمینه تولید گوشت و فرآورده‌های گوشتی تبدیل شود.