به گزارش اگری پرس به نقل از خبرگزاری فارس، براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی امروز سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور بارش برف و باران و وزش باد در استان‌های واقع در جنوب غرب، برخی نقاط شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از شمال شرق را شاهد هستیم که در استان‌های جنوبی با رعدوبرق همراه است.

فردا چهارشنبه از میزان بارش‌ها به تدریج در شمال غرب و غرب کاسته شده و این سامانه در بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور فعال است و در اواخر این روز از کشور خارج می‌شود.

امروز و فردا در برخی مناطق سواحل دریای خزر بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

روز چهارشنبه وزش باد نسبتاً شدید در نواحی مرکز، شمال شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود و روز پنج‌شنبه در اغلب نقاط کشور شاهد وجود جوی نسبتاً آرام خواهیم بود.

با توجه به بارش برف امروز‌ در جاده‌های کوهستانی چهار محال و بختیاری، لرستان، شمال شرق خوزستان و از بعدازظهر ‌و طی روز چهارشنبه در راه‌های ارتباطی البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران، سمنان، قزوین، زنجان، مازندران و شمال غرب کشور، لغزندگی جاده‌، اختلال در تردد و کاهش دید پیش بینی می‌شود؛ از این‌رو ‌توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارات و خطرات احتمالی‌، اقدامات لازم به عمل آید.

آسمان تهران روز آینده ابری همراه با بارش باران و در بعدازظهر کاهش ابر و وزش باد شدید در برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب ۷ و ۱ درجه خواهد بود.

فردا ارومیه و تبریز با کمینه دمای ۸ درجه زیر صفر، سردترین شهرهای کشور و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه بالای صفر ،گرم‌ترین شهر کشور خواهد بود.

کاربران همچنین می‌توانند خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.