به گزارش اگری پرس به نقل از خبرگزاری فارس، آمار بارندگی از ابتدای سال آبی جاری یعنی ابتدای مهر ماه ۹۵ تا امروز یکشنبه ۲۷ فروردین ۹۶، در اثر بارش‌های مؤثر بهاری در نقاط مختلف کشور به ۲۰۵ میلی‌متر رسیده است.
این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰۴ میلی‌متر، صفر درصد و در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله ۱۹۹ میلی‌متر ۳ درصد افزایش داشته است.
بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، بیشترین میزان بارش‌ها در حوضه‌های آبریز اصلی کشور مربوط به حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۳۴۶ میلی‌متر بارش است که در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی گذشته ۳۴۱ میلی‌متر، ۱ درصد و نسبت به مدت مشابه متوسط ۴۸ ساله ۳۲۶ میلی‌متر ۶ درصد افزایش داشته است.
همچنین در مدت زمان یاد شده، حوضه‌های آبریز دریای خزر ۲۷۴ میلی‌متر، دریاچه ارومیه ۱۸۲ میلی‌متر، قره قوم ۱۷۰ میلی‌متر، فلات مرکزی ۱۴۰ میلی‌متر و مرزی شرق ۵۷ میلی‌متر بارندگی داشته‌اند.
بیشترین ارتفاع بارش‌ها در کشور مربوط به ایستگاه چهلگرد در استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۳۶٫۵ میلی‌متر و کمترین بارش‌های کشور مربوط به ایستگاه محمد آباد در استان یزد با ۱۷٫۲ میلی‌متر بوده است.
بر این اساس، حجم بارش اول مهر تا پایان ۲۷ فروردین معادل ۳۳۷ میلیارد و ۸۴۶ میلیون مترمکعب است.