به گزارش اگری پرس به نقل از ایسنا، علی‌محمد شاعری در دهمین نشست کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در گذشته تئوری برخی این بوده است که منابع طبیعی نامحدود هستند و می توانند پاسخگوی هر میزان تقاضا و بارگذاری جدیدی باشند حال آن که نه تنها این تئوری علمی نیست بلکه نمی توان بر اساس آن یک برنامه‌ریزی رو به جلو داشت.
او برگشت از این شیوه مدیریتی و رسیدن به اصولی کارشناسی، علمی، دقیق و متقن را لازمه مدیرت بحران آب در کشور دانست و ادامه داد: اگرچه طرح هایی نظیر انتقال آب خلیج فارس و شیرین نمودن آن مطرح می شود اما باید قبول کنیم نمی توانیم منابع آبی جدیدی را ایجاد کنیم و بهترین راه غلبه بر بحران آب مدیریت مصرف است.
شاعری ایجاد صنایع آب بر در اصفهان با وجود کمبود آب را از معضلات مهم در اصفهان برشمرد و گفت: پلمب چاه های غیر مجاز، تناسب برداشت ها با نزولات، هوشمند کردن مصرف آب، آبیاری نوین، تصفیه و بازچرخانی فاضلاب و … از جمله مواردی است که باید با جدیت تمام در استان اصفهان اعمال شود.
رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه با محوریت آب و محیط زیست تدوین شده است، افزود: کمیسیون کشاورزی آمادگی دارد طرح “نجات زاینده رود از سرآب تا پایاب ” را وارد فاز عملیاتی کند.
شاعری با تاکید بر اینکه دو موضوع آب و محیط زیست باید در صدر اولویت‌های کشور قرار بگیرد، عنوان کرد: نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز باید بیش از پیش در این زمینه فعالیت داشته باشند همچنین لازم است کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان جهت پیگیری ستاد ملی احیای زاینده رود با این نمایندگان تعامل بیشتری داشته باشد.