به گزارش اگری پرس به نقل از خبرنگار مهر، مهدی خلج در چهارمین کنگره بین المللی کلینیسن های دام های بزرگ با بیان اینکه ۲۰۰ متخصص دامپزشکی به طور رسمی در کشور مشغول فعالیت هستند و ۳ هزار و ۳۰۰ نفر از آنها کلینیسین ها هستند، گفت: رسالت ما تولید سلامت، ثروت و رفاه عمومی در جامعه است به همین منظور باید ابزارها را مورد ارزیابی قرار دهیم تا به اهداف مان برسیم.

وی تصریح کرد: بر اساس سیاست های ابلاغ شده افرادی که می خواهند وارد عرصه دامپزشکی شوند باید امتحانات خاصی بدهند، آموزش های خاص ببینند ضمن اینکه آموزش ضمن خدمت در این زمینه بسیار مهم است.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه باقی مانده های دارویی به نسخه پیچی و نحوه مصرف داروها ربط دارد، گفت: اقداماتی در حال انجام است تا مشخص شود زمانی که یک باکتری مقاوم وجود دارد اشکال کار از کجاست.

خلج همچنین از طراحی شبکه خدمات بهداشتی درمانی غیردولتی خبر داد و اظهار داشت: در قانون ما شبکه خدمات بهداشتی درمانی غیردولتی را طراحی کردیم که این طرح در مجلس تصویب شده است.

به گفته این مقام مسئول در سازمان دامپزشکی بر این اساس دامپزشکان مستقر و کاربلد در آینده باید پاسخگوی دارویی که تجویز کردند باشند. ضمن اینکه کلینیسین ها نیز باید در این زمینه لینک باشند تا از اقدامات مربوطه مطلع شوند.