به گزارش اگری پرس، محمد ارزانی ممقانی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به وضعیت قیمت آجیل و خشکبار در آستانه شب یلدا اظهار داشت: افزایش نرخ  ۱۰ الی ۱۵ درصدی انواع اجیل و خشکبار منطقی است پیش بینی می شود ایام آرامی را پیش رو داشته باشیم.

ارزانی ممقانی ادامه داد: با وجود درآمد کم و پایین بودن قدرت خرید خانوار، تقاضای چندانی برای این ایام پیش بینی نمی شود.
وی با بیان اینکه آجیل و خشکبار نرخ مصوبی ندارد، اظهار داشت: آجیل و خشکبار محصول کشاورزی است که کیفیت های متفاوتی دارد، از این رو نمی توان نرخ مصوبی برای آن اعلام کرد.
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در پاسخ به این سوال که نبود نرخ مصوب برای این محصولات، سودجویی برخی افراد را به همراه خواهد داشت، ادامه داد:  افراد سودجو درایامی مانند شب یلدا و نوروز،اقدام به عرضه اجناس بی کیفیت با رنگ های غیر مجاز با نرخ های بالا می کنند که از مردم تقاضا داریم تا از واحد های صنفی دارای پروانه کسب، خرید خود را انجام دهند.
ارزانی ممقانی با اشاره به تاثیر ممنوعیت واردات بادام هندی در بازار داخل گفت: بادام هندی یکی از اقلام اساسی آجیل و خشکبار شب یلدا است  که ممنوعیت واردات و کمبود آن در داخل،  زمینه را برای قاچاق و افزایش قیمت محصول فراهم می کند.
وی  با بیان اینکه در ازای واردات بادام هندی صادرات پسته افزایش می یابد، تصریح کرد: با وجود آنکه تولیدات مشابه بادام هندی در داخل وجود ندارد می توان گفت ممنوعیت واردات این محصول غیر کارشناسی بوده چرا که زمینه را برای سودجویی افراد فراهم کرده است.