به گزارش اگری پرس،علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد:  قیمت گوشت شقه گوسفندی ۲ هزار تومان درمقایسه با هفته گذشته کاهش داشته و به قیمت هر کیلوگرم ۳۸ تا ۳۹۹ هزار تومان رسیده است.

وی درباره اینکه چرا قیمت گوشت گوسفندی تا به این اندازه بالا رفته است، با طرح اینکه مسئولتی در این ارتباط نداریم گفت: مسئولان ذی ربط در این باره باید پاسخگو و پیگیر باشند و ما تنها بازار را رصد و برای صنوف بدون پروانه، پروانه صادر می‌کنیم.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی یادآورشد: دام زنده اکنون از ۱۰ تا ۱۱ هزارتومان ماه‌های گذشته به ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان در هرکیلوگرم رسیده است.

وی تصریح کرد: در ماه‌های اردیبهشت و خرداد سال جاری و در زمان فراوانی و کاهش قیمت دام زنده هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی بدون دنبه ۲۸ تا ۲۹ هزار تومان به فروش می‌رسید اما این محصول اکنون ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان قیمت دارد.

ملکی گفت: قیمت فعلی هر کیلوگرم  ران گوسفندی در بازار ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان اما قیمت سردست با توجه به خواست مشتری متفاوت است.

وی اضافه کرد: گوشتی وارداتی که اکنون وارد بازار شده گرجستانی بوده و به قیمت ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود اما میزان عرضه این محصول کم است .

هفته آینده گوشت توزیع نشود قیمت‌ها دوباره بالا می‌رود

ملکی گفت: انتظار می‌رود که شرکت پشتیبانی امور دام، پشتیبانی  بیشتری، باعرضه بیشتر گوشت قرمز از بازار مصرف انجام دهد.

وی افزود: درصورتی‌که دولت جلوی خروج قانونی و غیرقانونی دام زنده را از کشور بگیرد این امر نیز خود در تعادل و کاهش قیمت گوشت گوسفندی در بازار مؤثر است.

رضوی گفت:  شرکت پشتیبانی امور دام مقداری گوشت وارد بازار کرد و قیمت‌ها کمی کاهش یافت اما درصورتی‌که هفته آینده دوباره گوشتی وارد بازار نکند، قیمت‌ها مجدد افزایش خواهد یافت.

رکود بر بازار گوشت گوسفندی

وی با بیان اینکه بازار گوشت گوسفندی با رکود خاصی همراه شده است تأکید کرد:  تقاضایی برای خرید گوشت گوسفندی وجود ندارد (میزان خرید کاهش یافته است) و در صورتی که این تقاضا وجود داشت، قیمت‌ها  حتما از رقم‌های فعلی نیز بیشتر می‌شد.

ملکی درپایان تاکید کرد: ما معتقدیم که اگر دولت می خواهد تنش بازار گوشت قرمز گرفته شود باید به میزان عرضه گوشت خود در بازار بیفزاید وگرنه به این تنش افزوده می‌شود.

به گزارش تسنیم بر اساس اظهارت ملکی رئیس اتحادیه گوشت می توان برآورد داشت، قیمت گوشت گوسفندی در ۸ ماه سال جاری بیش از ۳۵ درصد افزایش یافته است و قیمت فعلی آن را باید بی سابقه به حساب آورد.

انتهای پیام/