به گزارش اگری پرس، کاوه زرگران کارشناس کشاورزی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سیاست گذاری های دولت برای کنترل واردات بی رویه محصولات در بیشتر اقلام بر طبق نیاز های بازار بوده و امسال در تولیدات داخلی با مازاد عرضه مواجه شدیم.

این کارشناس کشاورزی بیان کرد: تولید محصولات زراعی مثل ذرت در داخل صرفه اقتصادی ندارد لذا  بخش عمده واردات برای تعادل در بازار به این گروه از محصولات اختصاص یافته است.
وی با اشاره به صدور مجوز پیله وری در برخی مناطق اظهار داشت: این مجور موجب شده تا واردات بی رویه میوه صورت گیرد و به جهت کمبود نظارت، باغداران کشور را با مشکل مواجه کرده است.
زرگران با تاکید بر اینکه کشور در منطقه خشکی قرار دارد،  تصریح کرد: به جهت خشکسالی های پی در پی نباید محصولات زراعی کشور صادر شود بلکه این محصولات باید برای رفع نیاز داخل در کشور صرف شوند.
وی در پایان ضمن بیان اینکه  خودکفایی در برخی از محصولات در شرف تحقق است، تاکید کرد: اگر دولت قیمت محصولات کشاورزی را با قیمت تولیدات خارجی یکسان کند موجب حضور محصولات ایران در بازارهای بین المللی شده و در آمد قابل توجهی به همراه دارد.