به گزارش اگری پرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، خانم سمیه کامران کارشناس مسئول سازمان ملی استاندارد ایران در باره استاندارد سازی محصولات کشاورزی گفت: . فقط واردات مواد کشاورزی خام مانند گندم و برنج مشمول استانداردهای اجباری می شوند.

کارشناس مسئول گروه نوشیدنی و محصولات کشاورزی دفتر نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران گفت : یکی از روش های عملی برای اجرای استاندارد، اعطای گواهی یا پروانه استاندارد است که این گواهی یک سند است که به اشخاص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می شود از علامت استاندارد برای یک محصول استفاده کنند.

وی با خاطرنشان کردن این موضوع که اعتبار پروانه های استاندارد سه ساله هستند، به انواع پروانه ها اشاره کرد و ابراز داشت: اجرای برخی از این پروانه ها اجباری و برخی دیگر نیز تشویقی است.

خانم کامران گفت : پروانه های اجباری به دلیل مسائل ایمنی و ملاحظات فنی و اقتصادی و البته منافع ملی اجرا می شوند.

کارشناس مسئول گروه نوشیدنی و محصولات کشاورزی دفتر نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: پروانه های تشویقی نیز برای ایجاد فضای رقابتی است و اجباری برای داشتن آن پروانه ها نیست و تولید کننده با توجه به تولیدش و خاصیت رقابتی که دارد با توافق خودش، درخواست این پروانه را می دهد.

کارشناسان معتقدند حرکت به سمت استانداردسازی با توجه به نیاز به صادرات و بازرگانی در حوزه کشاورزی، اجتناب ناپذیر است و در درجه نخست اهمیت ، استانداردسازی برای مصرف کنندگان داخلی کشور قرار دارد و باید هماهنگ ستانداردسازی بین المللی باشد تا در عرصه صادرات، بازرگانی و ارزآوری هم تاثیر مثبت داشته باشد.

البته وظیفه هر کسی تولید محصول سالم است یعنی کسی که محصول سالم را در مزرعه اش پرورش نمی دهد مجرم است زیرا اولین شرط ورود مواد غذایی به سبد مصرفی مردم این است که آن محصول سالم باشد.