احیای وزارت بازرگانی ظلم به کشاورزان و تولیدکنندگان است

عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه احیای مجدد وزارت بازرگانی به نفع وارد کننده‌ها خواهد شد، گفت: قطعاً این کار ظلم به کشاورزان و تولیدکنندگان است.

به گزارش اگری پرس به نقل از فارس؛ شمس‌الله شریعت‌نژاد، در مورد احیای مجدد وزارت بازرگانی گفت: طرح این موضوع باعث می‌شود که ما به دنبال پاک کردن صورت‌ مسئله باشیم. ادغام و انتزاع وزارتخانه‌ها مشکلی را حل نخواهد کرد.

وی افزود: تجربیات گذشته هم به ما نشان داده که ما به‌دفعات این کار را انجام داده‌ایم، اما توفیقی حاصل نشده است.

شریعت نژاد ادامه داد: در این زمینه باید کار کارشناسی بیشتری انجام شود. این کار محتاج بررسی بیشتر است و باید تبعات کار و هزینه فایده‌ی کار باید بررسی شود چراکه ما فرصت آزمون‌وخطای دوباره نداریم. مشکلات جاری با کوچک کردن مجموعه‌ها رفع نمی‌شود و اگر بخواهیم مشکلات جاری در دستگاه‌ها حل شود باید سیستم نظارت به‌قدری قوی شود که مشکلات خود را نشان بدهد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به تصویب قانون تمرکز وظایف جهاد کشاورزی در سال ۹۱ گفت: باید فرصت کافی را جهت اجرای هر چه‌بهتر این قانون در اختیار جهاد کشاورزی بگذاریم. این کار تازه شروع شده است و نیازمند زمان جهت اجرا است و طرح دوباره مسئله تفکیک چیزی را حل نخواهد کرد و ما دائم در حال آزمون‌وخطا هستیم. صِرف تفکیک وزارتخانه‌ها چیزی حل نخواهد شد کما اینکه این مسئله با توسعه تشکیلات هم مغایرت دارد.

وی در خصوص اثرات احیای مجدد وزارت بازرگانی در بخش کشاورزی افزود: احیای مجدد وزارت بازرگانی به نفع وارد کننده‌ها خواهد شد، همچنین این مسئله باهدف اقتصاد مقاومتی هم مغایرت دارد.

شریعت نژاد گفت: متولی تولید و متولی بازار باید یک نهاد باشد، بخصوص در بخش کشاورزی. انصافاً وزارت جهاد کشاورزی باوجود جوان بودن قانون تمرکز وظایف، برای کنترل واردات خوب عمل کرده است و آقای حجتی در این قسمت مقاومت خوبی کرده است. حالا می‌خواهیم این مقاومت را دوباره بشکنیم. قطعاً این کار ظلم به کشاورزان و تولیدکنندگان است.

وی تاکید کرد: این مسئله باسیاست‌هایی که ما در حوزه تولید، اشتغال و توسعه کسب‌وکار داریم، کاملاً مغایر است.