به گزارش اگری پرس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، خیبرعلی جلیلی اظهار کرد: اراضی پایاب این سدها در مجموع یک هزار و ۵۰۰ هکتار و اراضی پایاب سدهای جغناب و لیکوان نیز ۵۰۰ هکتار بوده که مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار قطره ای و بارانی می باشد و در حال بهره برداری است.

وی تشریح کرد: مهم ترین منابع آب سطحی در منطقه رودخانه های کیوی چای و سنگور بوده که بر اساس مطالعات انجام شده آب قابل استحصال از این رودخانه ها نیز ۱۴۴ میلیون متر مکعب در سال است.

جلیلی مهم ترین محصولات زراعی شهرستان را گندم، جو، علوفه و صیفی جات دانست و افزود: سیب، گلابی، گردو، به، آلبالو، گیلاس و گلابی از جمله مهم ترین محصولات باغی هستند و تلاش بر این است با بهره گیری از آخرین تکنولوژی در مصرف بهینه آب و استفاده از انواع سیستم های آبیاری تحت فشار آب مورد نیاز این زراعت ها تامین شود.

او اظهار امیدواری کرد که در راستای اقتصاد مقاومتی و برای ایجاد اشتغال پایدار اراضی پایاب سدها بر اساس اولویت به سیستم آبیاری مدرن تجهیز شود تا علاوه بر استفاده از امکانات موجود افرایش راندمان تولیدات اقتصادی و افزایش درآمد کشاورزان را به دنبال داشته باشد.