به گزارش اگری پرس,

مجید افلاکی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر اینکه سرانجام بحث استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی به کجا رسید، اظهار داشت: بحث ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی خیلی طولانی شده و امیدوار هستیم این مساله تا پایان سال جاری حل شود.

وی با بیان اینکه بررسی های کارشناسانه، علمی و آزمایشگاهی در این زمینه از ۲۲ آذر ماه سال جاری در سازمان ملی استاندارد آغاز شده است، گفت: سازمان ملی استاندارد، سازمان دامپزشکی و سازمان غذا و دارو نقطه نظرات خود را در زمینه تولید و استفاده از این محصول فقط در چارچوب کارخانجات فرآورده های گوشتی ارائه کرده‌اند و این بحث تقریبا دارد به نتیجه نهایی می رسد. بنابراین امیدواریم تا پایان سال جاری مساله خمیر مرغ به طور کلی حل شود.
دبیر انجمن فرآورده های گوشتی کشور در پاسخ به پرسش دیگر مهر مبنی بر اینکه آیا افزایش قیمت گوشت گوسفند در بازار منجر به افزایش قیمت فرآورده های گوشتی نیز می شود، افزود: گوشتی که در این فرآورده ها مورد استفاده قرار می گیرد، عمدتا گوشت گوساله و گاو و در برخی مواقع گوشت گاومیش است اما افزایش قیمت گوشت گوسفند به عنوان کالای جایگزین بر قیمت گوشت گوساله تاثیرگذار خواهد بود.
افلاکی ادامه داد: از طرفی، هر افزایش قیمتی در مواد خام مورد استفاده ما رخ دهد بر روی نرخ محصول نهایی نیز تاثیرگذار خواهد بود.
دبیر انجمن فرآورده های گوشتی کشور درباره اینکه آیا گوشت گوساله ای که برای تولید فرآورده های گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد داخلی است یا وارداتی گفت: بخش اعظم گوشت مورد استفاده ما در تولید این محصولات داخلی است و حدود ۸ تا ۱۰ درصد آن وارد می شود که این واردات به طور خاص از برزیل صورت می گیرد.
در ادامه این نشست مسعود رسولی، دبیر انجمن بسته بندی مواد پروتئینی از کاهش ۲۱ درصدی تعرفه واردات گوشت گوسفندی خبر داد و گفت: تعرفه واردات این نوع گوشت  از ۲۶ درصد به ۵ درصد رسیده است.