به گزارش اگری پرس,

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان از افزایش قیمت مرغ خبر داد و گفت: از ابتدای هفته قیمت هر کیلو مرغ به نسبت هفته گذشته در بازار ۵۰ تومان کاهش یافته است.

وی افزود: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۴ هزار و ۷۰۰،مرغ آماده به طبخ درکشتارگاه ۶ هزار و ۳۵۰،توزیع درب واحد های صنفی ۶ هزار و ۵۰۰ و مراکز خرده فروشی ۷ هزار و ۱۵۰ تومان است.
به گفته رئیس اتحادیه پرنده و ماهی پیش بینی می شود که به سبب خلا جوجه ریزی طی ۴۰ روز اخیر و کاهش عرضه مرغ به کشتارگاه، قیمت مرغ  فردا با افزایش ۱۵۰ الی ۲۰۰ تومانی در بازار روبرو شود.
یوسف خانی با اشاره به قیمت سایر مشتقات گفت: قیمت هر کیلو ران مرغ با کمر ۵ هزار و ۹۰۰، ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۷ هزار و ۱۵۰،سینه بی استخوان با کتف ۱۲، سینه بی استخوان بدون کتف ۱۳ و فیله مرغ ۱۵ هزار تومان است.
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با اشاره به وضعیت قیمت مرغ طی ماه اتی در بازار بیان کرد: با توجه به وضعیت مساعد جوجه ریزی و افزایش تقاضا در نیمه دوم اسفند ماه پیش بینی می شود که نرخ مرغ از ۷ هزار و ۵۰۰ تومان تخطی نکند.
وی از ثبات قیمت ماهی در بازار خبر داد و اضافه کرد: نرخ هر کیلو شیر جنوب ۲۹،کپور ۱۴،قزل آلا ۱۴، شیر نیزه ای ۱۴،سالمون نروژ ۴۰،راشگو جنوب ۴۹،حلوا سیاه ۲۷ هزار و ۵۰۰،تیلاپیا وارداتی ۱۹،سفید پرورشی ۱۷ و آزاد دزفولی ۹ هزار تومان است.